CHP’nin, erken seçime çağrı mitinglerinin ilki Mersin’de başladı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun erken seçime çağrı mitinglerinin ilki Mersin’de başlıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) erken seçim taleplerini dile getirmek için düzenleyeceği mitinglerin ilki Mersin’de başladı. Miting toplumun değişik kesimlerinden yurttaşların konuşmalarıyla miting başladı. Büyük katılımın yaşandığı miting meydanından erken seçim talebini dile getiriliyor…

Miting öncesi sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Milletimizi dinlemek üzere dün akşam Mersin’e geldim. Şehidimizin evine taziyeye gittim. Bugün ise milletimiz sefaleti anlatacak, biz dinleyeceğiz. 2021’de hala böyle bir gündemimizin olması yürek sızlatıyor ama ne yapalım çözmek için yollardayız” ifadelerine yer verdi.

Miting öncesi bir diğer paylaşım da CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’dan geldi Ağbaba, paylaşımında, “Mitingimiz ile ilgili önemli duyuru. Bugün yapılacak mitingimizde Türk Bayrağı ve parti bayrağımız dışında hiçbir poster, afiş, il/ilçe örgütü flaması ve pankarta izin verilmeyecektir. Vatandaşlarımıza duyurulur. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler. #MilletinSesiMersinde” dedi.

Eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu yanında düzenlenecek olan miting için 40 bin kişilik alan erkenden dolmaya başladı. Mitinge katılımın 50 binin üzerinde olacağı tahmin ediliyor.