3 bin 500 kişi 1 kilo istavrit için kuyruğa girdi

İstanbul Beyoğlu Belediyesi Sosyal Market, ücretsiz istavrit dağıtacağını duyurdu. 1 kilo balık için 3 bin 500 kişi sıraya girdi.

Ekmek kuyrukları, elma, karnabahar kuyruklarından sonra İstavrit kuyruğunu da görmüş olduk. İstanbul Beyoğlu Belediyesi Sosyal Market ilçede ihtiyaç sahibi vatandaşlara 3,5 ton istavrit dağıtılacağını duyurdu. Kaptanpaşa Mahallesi’ndeki Beyoğlu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünün önüne gelen 3 bin 500 vatandaş bir kilo balık için sıraya girdi.

BALIKTAN 3 BİN 500’E YAKIN AİLE FAYDALANDI

Beyoğlu Belediyesi İşletmeler ve Sosyal Yardım İşleri Müdürü Muhammet Koçoğlu dağıtım hakkında yaptığı açıklamada, “Geçen hafta hayırseverler tarafından bağışlanan 2,5 ton balığı ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmıştık. Pandemi nedeniyle böyle yardımların önemli olduğunu düşünüyoruz. Beyoğlu Belediye Başkanımız Haydar Ali Yıldız’ın talimatıyla bugün de 3,5 ton istavriti vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. 3 bin 500’e yakın aileye, 1’er kilo veriyoruz. Koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafe kuralına uymaya çalışarak dağıtımı gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

İKTİDAR DA ARTIK KABUL EDİYOR

Uzun süre hayat pahalılığını görmezden gelen iktidar da, artık fiyatların karşılanmaz düzeyde artmış olduğunu kabul etmek zorunda kaldı. İktidarın en tepesinden bu yönde gelen açıklamalar üzerine, medyası da fiyat artışlarını kabul ederek haberleştirmeye çıktı. Ancak iktidar ve medyası bir kez daha şaşırtmadı. Çarşı pazardaki yangını, bazı marketlerin istismarına bağlandı.

Erdoğan’dan marketlere tehditler gelirken, zabıtlarda çarşı, pazar denetimine çıktılar. Market ve pazar tezgahlarında denetlenerek suçlular bulunmaya çalışılıyor. Bir kez daha çiftçinin üretim maliyetindeki artışlar, ağır borç yükü görünmezden gelindi. İktidarın ve medyasının bu çabası geçtiğimiz yıllarda soğan ve patates üreticisinin terörist ilan edilmesini akıllara getirdi.

Şimdi herkes merakla çarşı pazardaki fiyat arıtışına sebep olan teröristlerin ilan edilmesini ve baskınları bekliyor…