Ülkü Ocakları’nın başvurusuyla konser yasaklandığı ortaya çıktı


Müzisyen İlkay Akkaya, Bursa’da yasaklanan konserinin Ülkü Ocakları Nilüfer İlçe Başkanlığı’nın Valiliğe verdiği dilekçeden kaynaklandığını duyurdu.

Ülkü Ocakları Nilüfer İlçe Başkanlığı tarafından müzisyen İlkay Akkaya’nın, 31 Ekim’de Bursa Akademik Odalar Birliği’nde yapması planlanan konserin iptali talebiyle Bursa Valiliği’ne dilekçe yazdığı ortaya çıktı. Dilekçeyi sanal medya hesabı üzerinden paylaşan Akkaya, “Bu dilekçeye istinaden yasaklamak nasıl da zavallı bir durum” diyerek, duruma tepki gösterdi.

26 Ekim’de Bursa Valiliği’ne gönderdiği dilekçede şu ifadeler yer aldı: “Ülkü Ocakları Nilüfer İlçe Başkanlığı olarak Nilüfer ilçemizde 31.10.2022 düzenlenecek sözde sanatçı İlkay Akkaya’nın konserinin iptalini talep ediyoruz. Adı anılan bu sanatçı terör örgütünün propagandasını yapmakta, terör örgütü liderinin fotoğrafı altında poz vermekte ve öldürülen terör örgütü mensuplarının resimlerini paylaşarak anmaktadır. Ceylan ilçesinde gerçekleşecek konseri, Mardin ve Mersin konseri ilgili kaymakamlık ve valilik tarafından iptal edilmiştir. Gereğinin ivedilikle yapılmasını arz ederim.”

Akkaya’nın bu paylaşımından sonra birçok kişide bu duruma sanal medya hesapları üzerinden tepki gösterdi.