Selvi Kılıçdaroğlu’nun konukları; Dilek İmamoğlu ve Başak Demirtaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu ve eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş ile bir araya geldi.

Selvi Kılıçdaroğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya, Selahattin Demirtaş’ın kız kardeşi ve avukatı Aygün Demirtaş da katıldı. Buluşmayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Basın Danışmanı Okan Konuralp Twitter hesabından da duyurdu. Konuralp, “Vesile ve şahit olduğum bu anlamlı buluşmanın anısı” ifadesiyle dün gerçekleşen buluşmadan bir de fotoğraf paylaştı.

Buluşma sırasında açıklama yapan Başak Demirtaş, “Biz kadınlar birbirimizi iyi anlayabiliriz. Ama haksızlık ve hukuksuzluğun bu kadar toplumun her kesimine sirayet ettiği bir dönemde, toplumsal kutuplaşmanın bu kadar arttığı bir ortamda politik alanda da bu dayanışmanın, demokrasinin daha da güçlenmesi için gerekli olduğuna inanıyorum. Bu vesileyle de Selvi ve Dilek Hanım’a dayanışma buluşması için çok teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Selvi Kılıçdaroğlu ise “Bir arada oluşumuz önemli. Başak Hanım’ın da belirttiği gibi derin bir kutuplaşma var, bu kutuplaşmanın giderilmesi için daha fazla gayret sarf etmek gerektiğini düşünüyoruz. Aslında daha önce de olabilirdi bu buluşma, belki de o zaman düşünülemedi. Başak Hanım’ın doğum günüymüş sanırım, doğum gününü de kutluyoruz. Gecikmiş bir doğum günü kutlaması ve bayramlaşma ziyareti oldu bu. Selahattin Bey’i de ben insan olarak çok seviyorum, kendisiyle hiçbir zaman yüz yüze gelmedim ama hani hep yüreğimiz kendisiyle” diye konuştu.

Dilek İmamoğlu da buluşma hakkıda şunları söyledi: “Ekrem de ben de onun ilçe başkanlığından beri, siyaset yapan insanların birbirleriyle ailecek tanışmasını önemli buluyoruz. Bu buluşmaların kimi zaman toplumu da rahatsız eden siyasetin sert yüzünün yumuşamasına katkı sunacağına inananlardanım. Bugün bu kadarız ama gelecekte belki masamız genişler; ben genişlemesinden memnuniyet duyarım kendi adıma. Bugün de Başak Hanım’la ve Selahattin Bey’in kızkardeşiyle ilk kez tanışmış oldum. Memnun da oldum. Selvi Hanım’la zaten aynı aileyiz. Başak Hanım’ın birkaç gün önceki doğum günü buluşmaya da vesile oldu. Bir dahaki doğum gününü umut ederim eşiyle birlikte gönlünce kutlar. Dediğim gibi keşke masamız çok daha genişlese, birbirimizi daha iyi tanısak. Umarım gerçek olur.