Samsun’da vahşet: Eski eşini çocuğunun önünde öldüresiye dövdü

İbrahim Zarap isimli erkek 3 yıl önce boşandığı kadını sokak ortasında, çocuğunun yanında öldüresiye darp etti.

Samsun’da meydana gelen olayda İbrahim Zarap, eski eşi E.M’yi sokak ortasında öldüresiye darp etti. AA’nın aktardığına göre, Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olayı yerine gelen sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılan E.M tedavisinin ardından taburcu edildi. Kadının yüzünde ve kafasında darp sonucu ezikler oluştuğu öğrenildi. İbrahim Zarap ile E.M.’nin 3 yıl önce boşandığı ifade edildi. 

Kaçmaya çalışan İbrahim Zarap’ı mahallenin yakaladığı da paylaşılan bir videoda görüldü.

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı: Gözaltına alınmıştır

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı bir basın açıklaması yaparak İbrahim Zarap’ın savcılık talimatı ile gözaltına alındığını duyurdu.

basin-aciklamasi.jpg

Bakan Gül açıklama yaptı

Olaya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Samsun’da kadına karşı şiddetin en aşağılık örneklerinden birinin sergilendiği olay hakkında soruşturma başlatıldı. Başsavcılık talimatıyla fail yakalanarak gözaltına alındı. Hukuk gereğini yapacak, failin yaptığı yanına kâr kalmayacak.” dedi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Samsun’da bir kadına, bir anneye uygulanan insanlık dışı şiddet vakasının Bakanlık olarak takipçisiyiz. Failin en ağır cezayı alması için davaya müdahil olacağız. Anneye ve çocuğumuza gereken tüm sosyal hizmet modelleri ve psikososyal destek sağlanacaktır.” dedi

Olayın yaşandığı ilçe olan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Bakan Gül’ün paylaşımını alıntılayarak, “Anne’nin durumu çok şükür iyi. Yavrumuz da uzmanlar elinde gözlem altında. Bu cani için Bakanımız devrede. Olayın takipçisiyiz.” ifadesini kullandı.

“Tek sorumlusu İbrahim Zaraptır”

Görüntüyü paylaşan bir sosyal medya kullanıcısı kadının ablası olduğu söylerek, söz konusu videoya, “Evet bu kez çok yakınımızda bu videodaki kişi benim ablam.O çığlık atan küçücük çocuk benim yeğenim. Ne olur yardım edin. İlk defa değil yüzlerce kez şikayetçi olduk hiç ceza almadı. Videoda sokak ortasında küçücük bi çocuğun önünde öldüresiye dövülen kişi benim ABLAM. EĞER BAŞINA BİR ŞEY GELİRSE TEK SORUMLUSU İBRAHİM ZARAPTIR” dedi.