Kadın cinayetleri durdurulamıyor! Yeni adres: Nevşehir

Kadın cinayetleri, Türkiye’nin en acil sorunlarından biri. Her gün, birçok kadın, eski ya da şimdiki eşleri, sevgilileri, akrabaları ya da tanımadıkları kişiler tarafından şiddete maruz kalıyor, yaralanıyor ya da öldürülüyor.

Bu cinayetlerin önlenmesi için yasal, sosyal ve kültürel önlemler alınması gerekiyor. Ancak maalesef, bu konuda yeterli adımlar atılmıyor.

Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde yaşanan son olay, bu durumun acı bir örneği. Metin Durmuş, boşanma aşamasındaki eşi Gamze Durmuş’u (29) elleriyle boğarak öldürdü. Olay, saat 16.00 sıralarında Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Metin Durmuş, eşi Gamze Durmuş ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Metin Durmuş, eşini elleriyle boğarak öldürdü. Ardından polisi arayarak teslim oldu.

Gamze Durmuş’un cenazesi, otopsi için Nevşehir Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Gamze Durmuş’un iki çocuğunun annesiz kaldığı öğrenildi.

Bunları da okuyabilirsiniz...

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku