HDP, Milletvekilleri Belediye Başkanı Kamil Sakayı Ziyaret Etti

HDP, Milletvekil adayları bu gün saat (27 Nisan 2015) saat 10.00 da Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’yı makamında ziyaret ettiler. Milletvekil adayları, Cafer Çelik, Faruk Nafiz Sayın ve Hayrettin Şen ve Parti Yöneticileri bu ziyarete katıldılar. Sıcak bir ortamda geçen ziyaret, karşılıklı içilen çayların eşliğinde İlçenin sorunları konuşuldu.

Seçilmeleri halinde ilçenin tüm sorunlarını kendi sorunları bileceklerini belirten Milletvekilleri Başkan Saka’dan ilçenin sorunlarını dinlediler. Birici sıra adayı, Cafer Çelik, baraj sorunlarının olmadığını, Balıkesir’den en az bir adayın meclise gideceğini belirterek, 8 Hazirandan sonraki süreçte Edremit’in sorunları noktasında birlikte çalışmaya hazır olduklarını, ellerinden geleni yapacaklarını belirti.

Edremit ve Körfezin doğasının korunması koşuluyla, turizmin geliştirilerek katma değer yaratılmasını desteklediklerini, bunun işsizliği önleyecek bir araç olduğunu, ancak bu konudaki çalışma ve yatırımlara desteklerinin, tarımı ihmal etme anlamına gelmeyeceğini belirti. Zeytin üretimin, Edremit Körfezi için önemini belirten Çelik, tarım alanında köylünün asla ihmal edilmemesi gerektiğini, CHP’nin mazot fiyatlarını düşürme vadini doğru bulduklarını, bu noktada ortaklaştıklarını sözlerine ekledi.

Başkan Saka da, partiler arasında sıcak ilişkilerin önemli ve demokrasinin bir gereği olduğunu, Belediyenin kapılarının kendilerine ve diğer partilere açık olduğunu belirterek, yapılan ziyaretten memnun olduğunu belirti.

Baki KAYA