Fazıl Say, “Dünya Anne” Eseriyle Ege Turnesine Başladı

Ünlü piyanist Fazıl Say, kadın edebiyatçıların eserlerinden ilham alarak bestelediği “Dünya Anne” adlı eseri ile Ege turnesine start verdi. Say, bu özel turne kapsamında ilk konserini Kuşadası’nda gerçekleştirdi.

Fazıl Say, “Dünya Anne” adlı eserini kadın şairlerin eserlerine dayanarak oluşturdu. Bu eşsiz eseri Ege turnesi sırasında dinleyicilerle buluşturarak sanatseverlerin ilgisini çekmeyi hedefliyor.

Fazıl Say’ın konserleri, Yekta Kopan’ın anlatıcı rolüyle zenginleşecek. Şarkıların vokalini ise Serenad Bağcan üstlenecek. Kontrbasta Volkan Hürsever ve davulda Ferit Odman, Say’a eşlik edecek diğer yetenekler arasında yer alacak.

Bu özel turne, Acm Organizasyon tarafından 14 – 21 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek. Kuşadası Altın Güvercin Amfitiyatro’da gerçekleşen ilk konserle başlayan turne, sırasıyla 15 Ağustos’ta “İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu”, 17 Ağustos’ta “Ayvalık Amfitiyatro”, 18 Ağustos’ta “Altınoluk Amfitiyatro”, 20 Ağustos’ta “Çeşme Açıkhava Tiyatrosu” konserleri ile devam edecek. Turnenin finali ise 21 Ağustos’ta “Bodrum Antik Tiyatro”da gerçekleşecek.

Dünya Anne’nin şarkı listesinde; Şükûfe Nihal Başar, Ayten Mutlu, Gülten Akın, Nilgün Marmara, Sezen Aksu, Füruğ Ferruhzad, Birhan Keskin, Ece Temelkuran, Didem Madak, Bejan Matur ve Selenay Koçer gibi değerli kadın şairlerin eserleri yer alıyor.

Bu unutulmaz turne için biletler, Biletix ve konser mekanlarının gişelerinden temin edilebilecek. Fazıl Say’ın “Dünya Anne” eseri, kadın edebiyatçıların güçlü sesini müziğe dönüştürerek sanatseverlerle buluşacak.

NHY/ BirGün

Bunları da okuyabilirsiniz...

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku