Erkek şiddeti bitmiyor!

İstanbul’da, Ece Kılıçarslan Acar, şüpheli bir şekilde yaşamını yitirirken, B.K. isimli kadın ise evli olduğu İnanç K. tarafından katledilmek istendi.

Türkiye’de erkek şiddeti hız kesmeden devam ediyor. İstanbul’un Ümraniye ilçesinde bir kadın şüpheli bir şekilde yaşamını yitirdi. Sultangazi ilçesinde ise evli olduğu kadını katletme girişiminde bulunan fail serbest bırakılınca ölüm tehditlerine devam etti.

İstanbul’un Ümraniye ilçesindeki Dudullu semtinde yaşayan 27 yaşındaki Ece Kılıçarslan Acar, önceki gece şüpheli şekilde evinin balkonundan düşerek yaşamını yitirdi. Kılıçarslan’ın cenazesi bugün toprağa verilmek üzere memleketine yollanırken, evli olduğu Erol Acar, gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı. Kılıçarslan’ın ablası Ebru Aydın, kardeşinin Erol Acar tarafından sistematik şiddet gördüğünü ve ölümle tehdit edildiğini belirterek, ölümünün intihar değil “cinayet” olduğunu düşündüklerini ifade etti.

ÖLÜMLE TEHDİT EDİYOR

Sultangazi ilçesinde de iki hafta önce İnanç K. (37), evli olduğu B.K. ve 4 çocuğu evdeyken önce evin camlarını kırdı, ardından şiddet uyguladı. Katledilmek istenen B.K., 4 çocuğuyla birlikte kaçıp bir iş yerine sığındı. Çevredekilerin ihbarı üzerine İnanç K. gözaltına alınıp hakkında işlem yapılırken, kadın ve çocuklar koruma altına alınarak, yurda yerleştirildi. İnanç K., ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Uyuşturucu kullanmak ve yaralamadan kaydı bulunan İnanç K., serbest bırakıldıktan sonra bu defa da evi ateşe verdi. İhbar üzerine sevk edilen polis, İnaç K.’yi gözaltına aldı. İnanç K.’nin polisteki işlemleri sürüyor.

Komşusu B.K.’nin ölümle tehdit edildiğini ve olay günü katledilmekten son anda kurtulduğunu belirterek, “Çocuklarını bile öldürmeye kalkmış. ‘Önce annenizi sonra sizi öldüreceğim’ demiş. Hanımefendi iki haftadır devlet korumasında kendisi ile haberleşiyorum. ‘Beni tehdit etmeye devam ediyor. Eve gelip evi yakacakmış’ diye bana yazdı. Bugün de geldi evi yaktı” dedi. (MA)