Dilan Polat, Engin Polat ve Sıla Doğu tutuklandı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, Dilan Polat, Engin Polat ve Sıla Doğu çifti hakkında “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi Kanunlarına Muhalif” suçlamalarıyla soruşturma başlatıldı. Bu soruşturma çerçevesinde, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucunda 24 şüpheli gözaltına alındı.

Operasyon kapsamında toplam 24 şüpheli yakalanırken, 18 şüpheli Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi, 6 şüpheli ise Emniyet’teki işlemleri devam ediyor.

18 şüphelinin ifadeleri 4 saat boyunca alındı. İfadelerin ardından Engin ve Dilan Polat ile birlikte 16 şüpheli tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. 2 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılma talebiyle hakimliğe sevk edildi.

Sulh Ceza Hakimliği’ndeki sorgular yaklaşık 6 saat sürdü ve toplam 12 kişi tutuklandı, 6 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Tutuklama kararının ardından Dilan Polat, “Oğlum sana kim bakacak” diye bağırdı.

Tutuklanan şüpheliler cezaevine gönderilirken, sağlık kontrolü sırasında Dilan Polat “Masumuz” dedi. Sıla Doğu ise, “Suçlamaları kabul etmiyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu. Şüpheli yakınları, gece boyunca adliyenin önünde sonuçları beklediler.