Cezaevinde rahatsızlanan gazeteci Celalettin Can ameliyat edildi: Sağlık durumu belirsiz

Yeşil Sol Partisi, 78’liler Girişimi Sözcüsü, yazar Celalettin Can’ın cezaevinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığını ve ameliyat edildiğini duyurdu. Ancak Can’ın ailesi ve yakınlarına sağlık durumu hakkında bilgi verilmediği belirtildi. Parti, Adalet Bakanlığı’nı sorumluluk almaya çağırdı.

Yeşil Sol Partisi, Celalettin Can’ın durumuna ilişkin bir açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“78’liler Derneği Sözcüsü ve mücadele arkadaşımız Celalettin Can’ın cezaevinde rahatsızlandığını, hastaneye kaldırılarak ameliyat edildiğini öğrendik. Ailesi ve dostlarına durumu hakkında bilgi verilmiyor. Adalet Bakanlığını uyarıyoruz; Celalettin Can’ın yaşayacağı tüm olumsuzlukların sorumlusu siz olursunuz. Hasta tutsaklara işkence etmekten vazgeçin!”

Ne olmuştu

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Özgür Gündem gazetesi ile dayanışmak için başlatılan nöbetçi eş genel yayın yönetmenliği kampanyasında gazeteye 1 gün genel yayın yönetmenliği yaptığı için 1 yıl 3 ay hapse mahkum edilen Celalettin Can’ın denetimli serbestlik talebi reddedilmişti. Can, 31 gündür Silivri Cezaevi’nde.

Bunları da okuyabilirsiniz...

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku