Açlık grevinin 74. gününde Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın evine polis baskını

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın evine gece yarısı Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın evine polisler tarafından baskın yapıldı.

KHK ile ihraç edilen ve işlerine geri dönmek amacıyla 74 gündür açlık grevi yapan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın evine özel harekat polisleri tarafından baskın düzenlendi. İki eğitimci hakkında gözaltı kararı olduğu belirtildi.

Gülmen ve Özakça’nın yaşadıkları ev ve sokak polis ablukası altına alındı. Gülmen ve Özakça hakkında gözaltı ve arama kararı olduğu belirten polis evin çelik kapısını kırarak eve girdi. Gülmen ve Semih Özakça olayı Twitter hesaplarından “Evimiz basılıyor” paylaşımıyla duyurdu.

Baskın esnasında evlerinden canlı yayın yapan Semih Özakça’nın eşi Esra Özakça ise eve girmeye çalışan polislere yaptıklarının hukuksuz olduğunu belirtti.

Gülmen ve Özakça’nın adli kontrolleri nedeni ile imza atmak için sabah saatlerinde karakola gittiklerini belirten Esra Özakça, kapının ardından polislere “Hangi hakla hırsız gibi evimize giriyorsunuz” diye seslendi.