İzmir’de ayrı yaşadığı eşini iş görüşmesi çıkışında öldürdü

İzmir’in Aliağa ilçesinde yaşanan acı olay, toplumda büyük bir şok ve üzüntü yaratmıştır. Ahmet Çankaya’nın, bir süredir ayrı yaşadığı eşi Özlem Çankaya’yı iş görüşmesi çıkışında bıçaklayarak öldürmesi, kadına yönelik şiddetin ne kadar ciddi bir sorun olduğunu bir kez daha gözler önüne sermektedir.

Olay, dün saat 14.30 sıralarında Mimar Sinan Caddesi Doğa Park girişinde meydana gelmiştir. Ahmet Çankaya, eşi Özlem Çankaya’yı telefonla arayarak görüşmek istemiş, ancak talebi reddedilmiştir. Ardından iş görüşmesi çıkışında karşılaştıklarında Ahmet Çankaya, eşini bıçaklayarak ağır yaralamıştır. Ne yazık ki, Özlem Çankaya yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamış ve yaşamını yitirmiştir.

Şüpheli Ahmet Çankaya, olay yerinden kaçmış ancak polis ekipleri tarafından suç aletiyle birlikte yakalanmıştır. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Ahmet Çankaya, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır.

Bu üzücü olay, kadına yönelik şiddetin ne denli tehlikeli ve acı verici sonuçlara yol açabileceğini bir kez daha göstermekte.

NHY/ DHA