Tanık ifadesine dayalı bi açıklama…

“Mengele tam bir kasaptı. İnsanların iç organlarını hiçbir anestezi uygulama yapmadan çıkartıyordu. Bir keresinde bir insanın midesini ve kalbini hiç eli titremeden bedeninden ayırdığını izledim. Dehşet vericiydi. Mengele elinde sınırsız yetkiler bulunan ve bu yetkiler yüzünden çıldırmış bir doktordu. Kimse onu sorguya çekmedi. Kimse kaç kişiyi öldürdüğünü, kaç kişiyi sakat bıraktığını saymadı. Kimse ona “neden öldürdüğünü” ya da “neden sakat bıraktığını” da sormadı. O kendini bilime adadığını düşünen bir psikopattı.”

Mengele bütün inceleme sonuçlarını ve deneylerinin raporlarını Berlin’e yollamıştı. Ruslar Berlin kapısına dayanınca bu belgeler yakıldı. Birçok kaynağa göre ise yakıldığı iddia edilerek Amerika ve Rusya’ya kaçırıldı. Zira her ne kadar iğrenç olsa da, bu deneyler “insanlar üzerinde yapılan ve kesin sonuç veren” deneylerdi ve tıp alanında büyük ilerlemeye sebep olabilirdi, oldu da. Bugün yapılan “yapışık ikizleri ayırma” operasyonunu ilk kez uygulayan Joseph Mengele’dir ve kendisi bu ayırma operasyonunu yapışık ikizler üzerinde denerken onların damar şemalarını ve diğer özelliklerini çıkartarak bu konuda büyük buluşlara (!)imza atmıştır.

Mengele, 2. Dünya Savaşı bitmek üzereyken Auschwitz kampından bir Alman er kıyafeti giyerek kaçmayı başardı. 1949 yılına kadar Almanya’da kaçak hayatı sürdü ve ardından sahte evraklarla Güney Amerika’ya kaçtı. Oradaki Neo-Nazi grupların yardımıyla uzun yıllar yaşadı. Fakat 1985 yılında kendisine ait bazı mektupların Brezilya’dan yollandığı keşfedilince, Brezilya’daki adrese baskın yapıldı ve ev sahiplerinden “1979 yılında öldüğü” bilgisi alındı. Mezarı açılarak DNA testi yapıldığında bedenin ona ait olduğu saptandı. Anlatılanlara göre sonu; denizde yüzerken ayağına giren kramp sonucu boğulmak şeklinde oldu.

İşte insan böyle bir şeydir. Şu adamın şekline şemailine bakın, gülümsemesinin güzelliğine ..mesleğinin inceliklerine hakim oluşuna falan ..Mengele için bugün “o bin canavar gücünde bi canavardır ” demeyecek tek bir adam yoktur… ama unutulmasın bu uzun yakışıklı adam yaşarken de ona “canavar ” olduğunu söyleyecek tek bir kaplan yürekli yoktu ..

O yüzden zamanın içinden geçerken dikkat ediniz… maharet olup bitince değil canavarı tam da kasıp kavururken, esip gürlerken fark etmek ve en azından içimizden “laa bu herif diktatör ,zalim ” demek…

Bi küçük not: Mengele’nin Latin Amerika’ya kaçışına da Katolik Papa’nın yardım ettiğine dair pek çok bilgi mevcut. Kimseyi üzüp kırmak istemem ama dinler ve onların önderleri tarih boyunca insanlığın zararına ne pislik varsa yemişlerdir…

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları