Okul müdürü öğretmenin etek boyuna karıştı, taciz iddiasıyla şikayetçi oldu

Mersin’de bulunan Hüseyin Polat Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda, müdür Uğurcan Göçer’in kılık kıyafet yönetmeliğini gerekçe göstererek bir kadın öğretmenin etek boyunu eleştirmesi olayı, taciz iddialarıyla gündeme geldi. İddiaya göre, müdür Göçer, öğretmenin etek boyunu beğenmeyerek uyarılarda bulundu ve ardından öğretmenin eteğini çekmeye çalıştı. Öğretmenin şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Öğretmen, yaşadığı tacizi okul yönetimine, sendikaya ve savcılığa bildirerek suç duyurusunda bulundu. Avukatı Mehmet Ali Çelik, müvekkilinin mağdur edildiğini ve müdürün yaptığı eylemin meslek etiği ve hukuka aykırı olduğunu belirtti. Çelik, müdür hakkında cezai işlemler yapılmasını talep etti.

Müdür Göçer ise iddiaları reddederek, öğretmenin etek boyunun kılık kıyafet yönetmeliğine uygun olmadığını savundu. Göçer, uyarıda bulunduğunu ancak eteği çekmediğini ileri sürdü. Olayın ardından Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başka bir okula atan Göçer, kendisinin de öğretmene karşı şikayetçi olduğunu belirtti.