31 Mart’ta el değiştiren Afyonkarahisar Belediyesi’nde böcek skandalı

Afyonkarahisar Belediyesi’nde 31 Mart’ta gerçekleşen yerel seçimlerin ardından CHP’den Burcu Köksal’ın kazanmasıyla birlikte, yeni yönetimde bir skandal patlak verdi. Köksal, önceki dönemde AKP’li olan yönetimin belediyeyi 1 milyar TL borçla devrettiğini açıkladı. Ayrıca, belediye binasında yapılan incelemelerde pek çok yerden kamera ve ‘böcek’ bulunduğunu belirtti.

Burcu Köksal, göreve başlar başlamaz bağımsız denetçilerle işbirliği yaparak belediyenin borcunu belirlemek için bir çalışma başlattı. Yaklaşık 1 milyar TL borçla karşı karşıya olduklarını ifade eden Köksal, belediye binasında yapılan incelemelerde, prizlerin altı da dahil olmak üzere çok sayıda böcek ve kamera bulunduğunu açıkladı.

Afyon Postası’na konuşan Köksal, bu durumun şaşırtıcı olduğunu ve çok sayıda kamera ve böcek bulunduğunu belirtti. Hatta asansörde bile kamera olduğu konuşulduğunu dile getirdi. Durumu “Bildiğiniz gibi değil. Asansörde bile kamera olduğu konuşuluyor. Boya badana yapılsın, bakılsın diyerek içeriye ekip soktuk. Bizim katı olduğu gibi tarayacaklar.” sözleriyle ifade etti.

Bu açıklamaların ardından AKP İl Başkanı Hüseyin Menteş ise Köksal’ın iddialarına cevap verdi. Menteş, “Öyle bir şeyi biz yapmadık. Böyle bir şey var diyorlarsa ispat etmekle mükellefsiniz.” şeklinde konuştu.

NHY/ Odatv