Afgan, ev sahibi Demokrat Parti lideri Uysal’ı evinden çıkardı


Afgan ev sahibinin isteği üzerine Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın da yüksek kira zammından etkilenerek evini boşaltmak zorunda kaldığı öğrenildi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın İstanbul’da oturduğu evin Afganlı sahibi, “Afganistan’dan akrabalarım gelecek” diyerek evin boşaltılmasını istediği ortaya çıktı.

Uysal’ın büyük kızının geçen yıl İstanbul’da Anadolu Lisesi’ni kazanınca annesiyle ile birlikte taşındığı İstanbul Zeytinburnu’nda bir ev kiraladığı öğrenildi. Sözcü’den Cem Yıldırım’ın haberine göre Uysal’ın Afgan uyruklu ev sahibi ile TÜİK’in yıllık ortalama kira artışları konusunda anlaştığı ancak hükümetin bu yıl kiralara yüzde 25’den fazla zam yapılamayacağı kararının ardından ev sahibinin tutumunun değiştiği ifade edildi.

Ev sahibi, “Afganistan’dan akrabalarım gelecek, ev bize lazım” dedi çıkmalarını istedi…

Yüzde 25 zammı az bulan ev sahibi Uysal’ın evden çıkmasını istedi. “Afganistan’dan akrabalarım gelecek, ev bizim aileye lazım” dedi.

DP lideri Uysal’ın bunun üzerine itiraz etmeyerek aynı sitede başka bir kiralık daire tuttuğu öğrenildi. Olayı doğrulayan Uysal “Konut sorunu herkesin başında bir dert. Bizim ev sahibi de ‘Almanya’dan oğlum gelecek’ misali Afganistan’dan akrabalarının geleceğini söyleyip tahliye istedi, biz de taşınıyoruz” açıklamasında bulundu.